Technologie

Cena maksymalna akcji Inno-Gene w IPO ustalona na 8,10 zł

Wartość oferty wyniesie około 10,5 mln zł. Prezes zagwarantował sobie prawo do odkupienia 200 tys. udziałów.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Cena maksymalna akcji spółki notowanej na NewConnect zajmującej się badaniami genetycznymi została ustalona na 8,10 zł. Tym samym wartość oferty Inno-Gene wyniesie około 10,5 mln zł. Od dziś do 8 października potrwają zapisy na akcje w transzy dla inwestorów indywidualnych. Od 12 do 14 października zapisy mogą składać inwestorzy instytucjonalni.

Prezes spółka podpisał umowę na mocy, której ma możliwość odkupienia w ciągu kolejnych sześciu miesięcy od jednego ze znaczących inwestorów detalicznych 200 tys. akcji spółki po cenie 8 zł za walor.

- Zależy mi na tym, aby nie obniżyć znacząco swojej pozycji w akcjonariacie. Chciałbym wziąć udział w ofercie, ale potrzebuję czas na zorganizowanie finansowania. Stąd pomysł, aby zagwarantować sobie możliwość odkupienia pakietu akcji od jednego z obecnych akcjonariuszy – tłumaczy Jacek Wojciechowicz, prezes Inno-Gene.

Obecnie kapitał spółki dzieli się na 5 202 522 akcji. Wielkość oferty wyniesie 1 300 630 akcji zwykłych na okaziciela. Około 25 proc. akcji oferowanych zostanie przydzielonych inwestorom w transzy detalicznej, natomiast pozostałe 75 proc. w transzy instytucjonalnej. Po przeprowadzeniu oferty nowe akcje oferowane inwestorom stanowić będą 20 proc. kapitału zakładowego i 20 proc. łącznej liczby głosów na WZA.

Dzięki wpływom pozyskanym z oferty publicznej, spółka zamierza zrealizować inwestycje w badania i rozwój, wykup udziałów i rozwój spółek zależnych, stworzenie własnych ośrodków badań genetycznych oraz komercjalizację i rozwój kanałów dystrybucji.

Inno-Gene w swojej strategii na lata 2015-2018 zakłada podwojenie udziałów w rynku badań genetycznych w Polsce z szacowanych 6 proc. w 2015 r. do 12 proc. w 2018 r. Jednocześnie zarząd oczekuje, że w tym czasie wartość rynku wzrośnie o 150 proc. do 200 mln zł.

Realizacja strategicznych celów ma doprowadzić do umocnienia Inno-Gene na pozycji lidera polskiego rynku badań genetycznych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku badań wykonywanych technologią NGS (głębokie sekwencjonowanie). Doprowadzić ma to jednocześnie do istotnego wzrostu marż. Marża brutto ze sprzedaży wzrosnąć ma z 3 proc. w 2014 r. do prawie 40 proc. w roku 2018.

Inno-Gene planuje przenieść swoje notowania na główny parkiet GPW w pierwszej połowie 2016 r. Spółka właśnie została zakwalifikowana do segmentu NewConnect Lead grupującego największe i najpłynniejsze spółki, które mają największe szanse spełnić kryteria dopuszczenia na główny parkiet Giełdy.

Oferującym w procesie IPO jest dom maklerski Ventus Asset Management, a w skład konsorcjum detalicznego wchodzą: Biuro Maklerskie Alior Bank, Biuro Maklerskie Banku BPH, Dom Maklerski BOŚ, Dom Maklerski Capital Partners, Milliennium Dom Maklerski oraz Niezależnym Dom Maklerski. Doradcą jest IPO Doradztwo Kapitałowe.

Na czwartkowej sesji o godz. 10 akcje spółki taniały o 4,5 proc. do 9,54 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.