Technologie

Digital Avenue może podwoić zysk w tym roku

Technologiczna spółka miała w I półroczu, na poziomie skonsolidowanym, prawie 2,9 mln zł przychodów i 314 tys. zł zysku netto.

Piotr Wąsowski, prezes Digital Avenue

Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek

Digital Avenue, który zarządza grupą portali life stylowych, ma za sobą dobre półrocze. Sprzedaż w tym okresie była o 56 proc. większa niż rok wcześniej i wyniosła prawie 2,9 mln zł. Zysk EBITDA (wynik operacyjny plus amortyzacja) powiększył się o 23 proc. do 521 tys. zł. Zarobek netto zwyżkował o 15 proc. do 314 tys. zł (Digital Avenue ma wysoką amortyzację).

- Serwisy, które prowadzimy, przede wszystkim Styl.fm i Fotosik.pl. mają coraz większą oglądalność i cieszą się coraz większą popularnością wśród reklamodawców – wyjaśnia   Piotr Wąsowski, prezes Digital Avenue. Zwraca również uwagę, że rynek reklamy internetowej radzi sobie bardzo dobrze i rośnie znacznie szybciej niż reklama gazetowa czy telewizyjna. Powołuje się na dane domu mediowego MPG, który szacuje, że cały rynek reklamy w Polsce wzrośnie w tym roku i ok. 6,9 proc. a rynek reklamy internetowej aż o 17 proc. - Tempo wzrostu Digital Avenue jest kilkukrotnie wyższe niż całego rynku reklamy internetowej bo nasza grupa docelowa jest szczególnie atrakcyjna dla reklamodawców – wyjaśnia Wąsowski. Szacuje, że serwisy prowadzone przez firmę mają ok. 3 mln użytkowników, którzy dokonują 40-50 mln wejść miesięcznie.

Twierdzi, że II półrocze zapowiada się równie udanie. – Nie czujemy negatywnych skutków ostatnich zawirowań na rynkach finansowych. Musimy się jednak liczyć, że w kolejnych miesiącach może mieć przełożenie na nastroje konsumentów i reklamodawców – oznajmia. Zapowiada, że spółka chce utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju. – Chcielibyśmy w całym roku zwiększyć sprzedaż o ok. 50 proc. i podwoić zyski w porównaniu z zeszłym rokiem – mówi. Zastrzega, że są to luźne założenia a nie oficjalna prognoza. Takowa zostanie przedstawiona po wakacjach. W 2010 r. grupa Digital Avenue miała 4,14 mln zł przychodów i 0,3 mln zł zysku netto. To oznacza, że w bieżącym roku liczy na 8 mln zł obrotów i 0,6 mln zł zarobku. Kapitalizacja firmy wynosi obecnie 8 mln zł.

Wąsowski podtrzymuje plany powiększania grupy o nowe serwisy. Wiosną spółka zawarła umowę o współpracy z serwisem Fashionstyle.pl. Dotyczy głównie zarządzania powierzchnią reklamową serwisu oraz wspólnych projektów rozwojowych – Chcemy rozbudowywać nasze portfolio o kolejne pozycje z obszaru life style. Prowadzimy rozmowy w tej sprawie. Jesienią powinniśmy pochwalić się kilkoma umowami – stwierdza.

Deklaruje chęć większych zakupów. – Myślimy o stworzeniu trzeciej nogi – oświadcza. Obecnie, oprócz serwisów life stylowych, Digital Avenue prowadzi serwis Fotosik.pl do przechodowania zdjęć w sieci. Wąsowski nie chce zdradzić, z kim prowadzi rozmowy. Przyznaje, że tego typu transakcje wiązałyby się z koniecznością sięgnięcia po finansowanie zewnętrzne. – Patrząc na naszą obecną wyceną, która nie oddaje fundamentów spółki, nie jesteśmy zbyt skorzy do drukowania nowych akcji – wskazuje. Nie chce powiedzieć, na ile wycenia papiery Digital Avenue. – Jest to kwota znacznie wyższa niż na NewConnect – podsumowuje wątek.

Głównym akcjonariusze Digital Avenue jest MCI Management, które ma 36,57 proc. kapitału.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.