REKLAMA
REKLAMA

Technologie

#PROSTOzPARKIETU: „Wysyłamy w rynek wyraźny komunikat”

Uznaliśmy, że jest to właściwy moment na podjęcie decyzji o warunkowej wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok 2017. Spodziewamy się znaczącej poprawy wyników względem 2016 r. – powiedziała w dzisiejszym Parkiet TV Ilona Weiss, szefowa ABC Daty.
Foto: parkiet.com

Notowania ABC Daty świecą dziś na zielono. Po godz. 12 kurs rośnie o ponad 1 proc. do 1,89 zł. Spółka poinformowała rano, że zarząd podjął decyzję o warunkowej wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2017 r. Przeznaczy na nią w sumie ponad 10 mln zł, czyli 0,08 zł na akcję. Wypłata nastąpi nie później niż do 31 grudnia tego roku. Ilona Weiss, szefowa ABC Daty w dzisiejszym Parkiet TV podkreśliła, że spółka wypłaca dywidendę od początku obecności na GPW i średnio oferowała inwestorom niemal 10-proc. stopę, jedną z najwyższych na naszym rynku kapitałowym. Natomiast zarząd zarekomendował niewypłacanie dywidendy za rok 2016 oraz przeznaczenie zysku netto na nabycie akcji własnych oraz na kapitał zapasowy.

- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że brak rekomendacji wypłaty dywidendy za rok 2016 nie oznacza, że ABC Data nie będzie wypłacać dywidendy w kolejnych okresach. Nasza polityka dywidendowa nie uległa zmianie, a decyzja w sprawie podziału zysku za rok 2016 była racjonalną reakcją na sytuację w branży dystrybucji IT, bo rok 2016 był trudny, a w naszej spółce wiązał się dodatkowo ze zrealizowaniem przejęcia – podkreśliła prezes.

Dodała, że po dokładnej analizie sytuacji finansowej spółki oraz uwzględniając prognozowane wyniki na rok 2017, które będą istotnie wyższe od tych wypracowanych w minionym roku zarząd uznał, że jest to właściwy moment na podjęcie decyzji o warunkowej wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok 2017.

– Wysyłamy w rynek wyraźny komunikat, że sytuacja i perspektywy spółki są dobre – dodała szefowa ABC Daty.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA