Technologie

XTPL: 10 mln zł z emisji pójdzie na rozwój

Spółka XTPL, rozwijająca technologię ultraprecyzyjnego druku nanomateriałów, chce pozyskać 10 mln zł przy okazji debiutu na rynku alternatywnym. Środki przeznaczy na rozwój laboratoriów aplikacyjnych oraz rozpoczęcie globalnej sprzedaży swojej technologii.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Firma wierzy, że opracowana przez nią metoda druku ultracienkich linii przewodzących prąd elektryczny może zrewolucjonizować branżę fotowoltaiki oraz wyświetlaczy.

– Wartość rynku TCF (transparent conductive film) szacowana jest dziś na ponad 5 mld dolarów, ale przewiduje się, że będzie rosnąć rocznie o kilkanaście procent – zaznacza Filip Granek, dyrektor techniczny XTPL. Technologia spółki może być wykorzystywana przy produkcji baterii słonecznych. W związku z tym zdaniem Granka firma działa na bardzo perspektywicznym rynku. – Nasze szanse na globalny sukces potwierdza zainteresowanie międzynarodowych firm i instytutów, od których otrzymaliśmy listy intencyjne. Są wśród nich m.in. notowana na nowojorskiej giełdzie Trina Solar oraz inni globalni liderzy – wskazuje Granek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.