Technologie

Kurs Optimus ustanowił kolejny rekord

Papiery producenta „Wiedźmina” są jedną z lepszych inwestycji czwartkowej sesji. Drożeją kolejne 2,5 proc. i kosztują już 7,9 zł. Są zatem najdroższe od 12 lipca 2007 r.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek

Pięć tygodni po ustanowieniu przeszło trzyletniego maksimum notowań Optimus po raz kolejny pobił ten rekord. Poprzeczka z 18 lutego wisiała na poziomie 7,78 zł. Na kolejnych sesjach akcje producenta o dystrybutora gier komputerowych dynamicznie traciły jednak na wartości do czego przyczyniła się m.in. podaż ze strony ABC Daty, która w kilka dni upłynniła 5 mln papierów (ponad 5 proc. kapitału). Przez kolejne tygodnie kurs powoli odrabiał przecenę. W tym tygodniu wzrosty nabrały przyspieszenia a dzisiaj, po kolejnym 2,5-proc. wzroście (stan na godz. 10.30), kurs wspiął się na 7,9 zł. To najwyższy poziom od 12 lipca 2007 r. Zwyżce kursu towarzyszą spore obroty. Dzisiaj przekraczają już 4 mln zł.

Optimus nie publikował w ostatnich dniach żadnych cenotwórczych komunikatów dlatego zwyżkę kursu należy przypisać wcześniejszym informacjom, m.in. o częściowej spłacie zadłużenia wobec firm powiązanych ze Zbigniewem Jakubasem (technologiczna firma przeznaczyła na ten cel nadwyżki finansowe) czy zbliżającej się szybkimi krokami premierze „Wiedźmina 2”. Jest zaplanowana na 17 maja (w wersji na komputery PC).

Optimus umiejętnie stopniuje napięcie przed premierą. Artykuły na temat gry pojawiają się coraz częściej w prasie i serwisach fachowych. O produkcie Optimusa zaczynają też pisać media biznesowe i społeczne co znacznie poszerza krąg osób (nie tylko fanów tego typu rozrywki), którzy się z nią stykają.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.