Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Obecnie produkcja radioaktywnych znaczników, stosowanych w diagnostyce obrazowej, zapewnia grupie ok. 20 proc. przychodów. Teraz celem jest nie tylko produkcja najpopularniejszego w Polsce znacznika FDG, ale również opracowanie własnych.
– Zakończyliśmy w pewnych obszarach prace nad własnymi radiofarmaceutykami, których na polskim rynku jeszcze nie ma. Będą służyć do diagnozowania guzów mózgu, piersi i płuc. Chcemy złożyć wnioski dotyczące rejestracji tych produktów jeszcze w tym roku w procedurze krajowej, po czym będziemy mogli rozszerzyć rejestrację na rynki zagraniczne – mówi Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. Zdaniem warszawskiej spółki warto stawiać na tego typu radioznaczniki specjalne, bo ich dawka może być nawet trzykrotnie droższa od FDG.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.