Technologie i IT

Qumak ma zielone światło na emisję akcji

Walne zgromadzenie przegłosowało podwyższenie kapitału. Informatyczna spółka chce pozyskać 30 mln zł. Kto obejmie akcje i po jakiej cenie?
Foto: materiały prasowe

Notowania Qumaka rozpoczęły piątkową sesję od spadków. Po godz. 9 kurs zniżkuje o ponad 5 proc. do 2,1 zł. Wczoraj wieczorem na rynek trafiła informacja, że zarząd został upoważniony do przeprowadzenia emisji do 30 mln  akcji serii M. Odbędzie się w trybie oferty prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Ostateczna liczba akcji i ich cena emisyjna zostanie ustalona przez zarząd. Spółka chce pozyskać z emisji 30 mln zł.

- Skuteczne i szybkie przeprowadzenie tej emisji jest w tej chwili jednym z głównych celów spółki. Pozwoli nam to odbudować kapitały własne i poprawić zdolności realizacyjne, a także wypełnić jeden z warunków otwierających drogę do realizacji wspólnych planów związanych z Grupą Euvic – podkreśla, cytowany w komunikacie, Sławomir Połukord, prezes Qumaka.

Giełdowa spółka przypomina, że  według podpisanego w grudniu 2017 r. listu intencyjnego jest zainteresowana rozwojem strategicznej współpracy z Euvic, zaś Euvic jest zainteresowany zwiększeniem swojego zaangażowania w Qumaku, a jednym z warunków tej współpracy było uzyskanie  z emisji akcji serii M kwoty nie niższej niż 30 mln zł.

- Chcemy, aby opisane w liście intencyjnym połączenie z IT Works było jedynie wstępem do fuzji Qumak  z Grupą Euvic. Zgoda NWZ na przeprowadzenie emisji serii M, to kolejny dowód na to, że nasz plan został odebrany jako optymalny dla spółki. Jesteśmy przekonani, że pole do wypracowania synergii jest w tym przypadku ogromne, a konsolidacja pozwoli nam zbudować grupę, którą będzie miała bardzo silną pozycję rynkową, szerokie grono unikatowych specjalistów i wyjątkową ofertę produktowo-usługową. Jesteśmy na najlepszej drodze do stworzenia jednego z największych graczy na polskim rynku IT – mówi, cytowany w komunikacie Wojciech Wolny, prezes Euvica i znaczący akcjonariusz Qumaka.

Podkreśla gotowość do dokapitalizowania Qumaka. – O ile  taką decyzję podejmą również inni akcjonariusze – dodaje.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły