REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Play znowu przewodzi komórkowym przenosinom

498,9 tys. numerów komórkowych przenieśliśmy z sieci do w ostatnim kwartale 2018 roku. To o prawie 100 tys. (15,5 proc.) mniej niż w tym samym okresie 2017 roku – wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Foto: Fotolia

Po trzech słabych kwartałach do formy wrócił P4, operator sieci Play, który z bilansem 25,7 tys. numerów na plusie, zanotował najlepszy wynik przenosin nie tylko wśród czterech operatorów infrastrukturalnych, ale w ogóle.

Play zepchnął na drugie miejsce lidera pierwszych trzech kwartałów 2018 r. – wirtualną sieć Premium Mobile, której bilans w ostatnim kwartale ub.r. to 15,82 tys. przyjętych numerów.

Trzeci wynik w kwartale należy do platformy satelitarnej Nc+, która na czysto pozyskała 4,27 tys. numerów, a czwarty do jednej z firm grupy Zygmunta Solorza - Aero2, właściciela a2Mobile, która pozyskała na czysto 3,88 tys. numerów. Na piątym miejscu uplasowała się telewizja kablowa Multimedia Polska z wynikiem 3,37 tys. na plusie.

Ujemne wyniki przenosin numerów komórkowych zanotowały natomiast w ostatnim kwartale 2018 roku pozostałe trzy największe sieci komórkowe. Największa strata należy do Orange Polska, którego bilans to 26,8 tys. numerów na minusie. Drugi od końca wynik przynależy do T-Mobile Polska (minus 24,7 tys.). Strata Plusa to 6,7 tys. numerów.

Czwarty najsłabszy wynik należy do największej sieci wirtualnej - Virgin Mobile Polska, która oddała na czysto 2,9 tys. numerów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA