Sztuka

Na rynku trzeba się znać

Płaćmy najwyższe ceny tylko za najlepsze rzeczy.
Jerzy Kosiński sfotografował słynną rzeźbę Aliny Szapocznikow.
Desa

Nasz rynek sztuki jest w stanie wchłonąć każdą ilość towaru. Ciekawe, czy gdyby w handlu dodatkowo pojawiło się dobrego towaru za np. 300 mln zł, to rynek sprzedałby go w ciągu roku?

Obroty wtedy wynosiłyby nie 380 mln zł jak w minionym roku, a istotnie więcej. Obroty limituje moim zdaniem nie popyt, ale brak dobrego towaru. Obroty na aukcjach zwykle są najwyższe w grudniu. Teraz spektakularne rekordy padają już w październiku. Wyniki grudnia zależeć będą tylko od podaży. Cenami zbliżamy się już do Europy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.