Sztuka

Picasso w Warszawie

Zostań mecenasem sztuki, wylansuj geniusza.
Marcin Hugo-Bader wystawia w Konstancinie.
Lamus

Rynek sztuki wypoczywa na wakacjach. Coraz trudniej na aukcjach znaleźć rzeczy wyjątkowe, sensacyjne, warte opisania. 18 sierpnia w Desie Unicum licytowany będzie piękny obraz Stanisława Młodożeńca zatytułowany „Picasso".

Stanisław Młodożeniec (ur. 1953) wykorzystał motyw z obrazu Picassa „Akrobatka na piłce". Oryginał z 1905 roku jest ozdobą Muzeum Puszkina w Moskwie. Obok akrobatki artysta zakomponował portret Picassa. Obraz ma wycenę szacunkową 9–12 tys. zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.