Sztuka

Świeckie relikwie wchodzą na rynek

Kolekcjoner sam najdrożej sprzeda swoją kolekcję.

Za 30 tys. zł na prezent kupiono serwis z motywem szparagów. Składa się on ze 106 elementów.

Foto: Archiwum

Namawiam w „Parkiecie" do kupowania dzieł sztuki i antyków na prezenty. I stało się. 4 marca w Sopockim Domu Aukcyjnym (www.sda.pl) za 30 tys. zł (cena wyw. 25 tys. zł) kupiono wprost bajkowy serwis ceramiczny zdobiony motywem szparagów. Serwis na 24 osoby składa się ze 106 elementów, powstał w połowie XX w. we włoskiej wytwórni Costa.

W skład serwisu wchodzą np. cztery wazy różnej wielkości z pokrywami z pełnoplastycznymi gołębiami i jajkami. Są trzy tace, pięć półmisków. Są też, jak napisano w katalogu, dwa wysokie „obeliski ze szparagów". Kolekcjonerzy plotkują, że ten niezwykle dekoracyjny serwis pan kupił pani na prezent.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.