REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PKN Orlen. Warunki zaradcze

PKN Orlen złożył w Komisji Europejskiej propozycje warunków zaradczych związanych z planowanym przejęciem Lotosu.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

Foto: materiały prasowe

Zdaniem Daniela Obajtka, prezesa płockiego koncernu, są to propozycje, które z jednej strony spinają się biznesowo i są do zaakceptowania przez Skarb Państwa, a z drugiej powinny wyjść naprzeciw oczekiwaniom KE. Jednocześnie Orlen odmawia podania szczegółów odnoszących się do złożonych propozycji warunków zaradczych.

W sierpniu, gdy KE wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające, wyraziła liczne obawy związane z planowanym przejęciem Lotosu przez Orlen, w tym zwłaszcza tę, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji i wzrostu cen. Mimo to w ocenie koncernu i analityków szanse na przeprowadzenie transakcji są duże. Aby wydać stosowne zgody, KE musi jednak uzyskać pewność, że fuzja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA