Surowce i paliwa

Unimot: Handel dieslem nadal daje dużo zarobić

W III kwartale zarząd Unimotu w kluczowym dla grupy biznesie obejmującym handel dieslem spodziewa się wysokiego popytu, co związane jest m.in. z sezonowym wzrostem wakacyjnych podróży.

Unimot, na czele którego stoi Adam Sikorski, oczekuje pozytywnych zmian w większości prowadzonych przez grupę kapitałową biznesów.

Foto: materiały prasowe

Do tego dochodzi duża konsumpcja sygnalizowana przez branże: rolniczą, budowlaną i transportową. Co więcej, utrzymuje się pozytywny trend w zakresie marży lądowej, czyli różnicy między cenami paliw obowiązującymi na międzynarodowych rynkach hurtowych a osiąganymi wewnątrz kraju.

Już w II kwartale te czynniki decydowały o wynikach wypracowanych przez grupę. W tym czasie biznes diesla i biokomponentów dodawanych do paliw płynnych zapewnił Unimotowi 1,48 mld zł skonsolidowanych przychodów i 24,5 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. W ujęciu rok do roku oba wyniki zwyżkowały odpowiednio o 80,6 proc. i o 21,3 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.