REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Ursus będzie współpracował z Turkami

W trakcie piątkowej sesji notowania producenta ciągników rosły nawet o ponad 22 proc., czemu towarzyszyły dużo większe niż zwykle obroty.
Foto: materiały prasowe

Popyt na papiery Ursusa wywołała informacja o rozpoczęciu współpracy z turecką spółką Tumosan Motor ve Traktör Sanayi. Firmy podpisały generalną umowę współpracy w zakresie produkcji i dostawy ciągników oraz importu części.

Umowa została zawarta na okres pięciu lat z możliwością jej przedłużenia o kolejny pięcioletni okres. Ursus szacuje, iż średnioroczna wartość umowy wyniesie 9 mln euro.

Na podstawie zawartej umowy spółki podejmą współpracę w zakresie produkcji wybranych modeli ciągników oraz dostaw części i komponentów, które będą wykorzystywane w bieżącej działalności Ursusa.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu zaszły duże zmiany we władzach Ursusa. Karol Zarajczyk zrezygnował z funkcji prezesa, a jego miejsce zajął Tomasza Zadroga (były szef m. in. PGE). Do zarządu dołączyła również Agnieszka Biała, która będzie pełnić funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za restrukturyzację spółki.

Zmiany w zarządzie miały związek z trudną sytuacją finansową Ursusa, który jest w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. W spółce trwa restrukturyzacja. Plan zakłada sprzedaż aktywów, zwiększenie przychodów z działalności, zwiększenie marżowości oraz optymalizację kosztów. Działania restrukturyzacyjne zostały zaplanowane na lata 2018–2023. W pierwszej kolejności Ursus zamierza odzyskać przeterminowane należności od kontrahentów, ale również doprowadzić do zawarcia porozumienia z wierzycielami dotyczącego spłaty zobowiązań.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA