Przemysł

Boryszew: W planach nowa strategia grupy

Na początku 2021 r. zarząd Grupy Boryszew zamierza przedstawić szczegóły nowej strategii grupy.

Piotr Lisiecki, prezes Boryszewa

Foto: materiały prasowe

W planach jest restrukturyzacja niemieckiej części grupy BAP, działającej w segmencie motoryzacji. – Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni pokażemy, jakie decyzje podejmiemy w zakresie tej restrukturyzacji. Musimy poprawić efektywność tego segmentu naszej działalności, co może wymagać trudnych decyzji – wyjaśnia Piotr Lisiecki, prezes Boryszewa. Głównym powodem są rozczarowujące marże. Nie zdecydowano jeszcze jednak, które zakłady mogą zostać zamknięte.

Grupa planuje inwestować we własne źródła energii odnawialnej. – Chcemy inwestować, czy to w energetykę wiatrową, czy solarną. Z uwagi na wzrost kosztów energii, tego typu decyzje są nieuniknione. Nasi partnerzy biznesowi oczekują, że nasza grupa będzie bardziej „zielona", co oznacza, że część wykorzystywanej energii będzie pochodziła z OZE. To jest cel, który sobie postawiliśmy i który zamierzamy realizować – wskazuje Lisiecki. Jego zdaniem takie decyzje są konieczne, biorąc uwagę rosnące ceny energii elektrycznej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.