REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Famur szykuje się na spowolnienie w branży

Producent maszyn górniczych chce zwiększyć przychody z remontów i udział sprzedaży zagranicznej.
Foto: materiały prasowe

Zarząd Famuru spodziewa się, że spowolnienie będzie wyczuwalne w II połowie 2020 r. – Nastawiamy się, że liczba nowych kontraktów w tym okresie będzie mniejsza – podkreśla Mirosław Bendzera, prezes Famuru.

Dywersyfikacja obrotów

Aby uodpornić grupę na wahania koniunktury, Famur stawia na dywersyfikację źródeł przychodów. – Pracujemy nad zwiększeniem udziału w przychodach usług typu aftermarket (remonty i modernizacje), wzrostem udziału eksportu oraz dywersyfikacją zarówno produktową, jak i geograficzną. Zwiększenie udziału usług posprzedażnych w miksie produktowym w połączeniu z rozbudową bazy zainstalowanego sprzętu na rynkach zagranicznych ma szczególne znaczenie w zapewnianiu stabilności funkcjonowania biznesu w perspektywie długookresowej i przy zmieniających się warunkach rynkowych – wyjaśnia prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA