Przemysł

Ferro: Wzrósł popyt na akcje

W piątek rano na GPW handlowano akcjami Ferro nawet po 21,9 zł, co oznaczało wzrost kursu o ponad 19 proc.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

To niewątpliwie efekt opublikowania przez spółkę rekordowych i znacznie lepszych od oczekiwanych wyników za III kwartał. W tym czasie grupa wypracowała 147,7 mln zł przychodów i 23,6 mln zł czystego zarobku. Tym samym rok do roku wzrosły one o 21 proc. i 62 proc. Producent i dystrybutor armatury sanitarnej i instalacyjnej poprawił sprzedaż na wszystkich kluczowych dla niego rynkach, czyli w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech. Ferro coraz mocniej stawia też na sprzedaż online.

Cały czas pracuje także nad stworzeniem takiej oferty produktowej, która będzie zapewniała grupie możliwość uzyskiwania coraz większych marż. W ocenie zarządu dziś największym zagrożeniem, mogącym potencjalnie negatywnie wpływać na działalność firmy, jest dalsze rozprzestrzenianie się Covid-19 oraz towarzyszące temu konsekwencje w postaci ograniczeń w handlu, przepływie towarów oraz konieczności izolacji ludności w domach. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.