REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Sescom: Niska wycena zachęca do skupu akcji

Świadczący usługi techniczne dla sieci handlowych i usługowych Sescom zaprosił akcjonariuszy do składania ofert zbycia akcji własnych po 26,8 zł w liczbie nie większej niż 50 tys. sztuk (2,38 proc. kapitału). Podczas czwartkowej sesji za walory Sescomu płacono po 27,2 zł.
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

Przyjmowanie ofert rozpoczyna się 18 października i potrwa do 31 października włącznie. Jak tłumaczy Sescom, skup akcji może posłużyć w rozliczeniach w przypadku potencjalnych akwizycji.

– Zarząd jest świadomy niskiej płynności akcji w obrocie giełdowym. Zjawisko to dotyczy nie tylko naszej spółki, ale również wielu innych emitentów GPW. Wykorzystując obecną sytuację na rynku oraz dobrą kondycję finansową (niska obecna wycena giełdowa akcji oraz nadwyżka środków pieniężnych), zarząd podjął inicjatywę w sprawie skupu pakietu maksymalnie 50 tys. sztuk akcji w celu inwestycyjnym, ale również z zamiarem umożliwienia akcjonariuszom sprzedaży niewielkiej liczby akcji bez narażenia spółki na spadek kursu. Sescom nadal poszukuje ciekawych celów akwizycyjnych, więc akcje nabyte w ramach skupu będą mogły zostać wykorzystane w ramach rozliczenia potencjalnych inwestycji – tłumaczy „Parkietowi" Sławomir Halbryt, prezes zarządu Sescomu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA