Przemysł

Elektrobudowa. Nowe otwarcie do września

Kilka dni po zmianie na stanowisku prezesa – Romana Przybyła zastąpił delegowany z rady nadzorczej przewodniczący Jacek Podgórski – Elektrobudowa rozpoczęła przegląd opcji strategicznych.
Foto: materiały prasowe

Nowością jest możliwość pozyskania inwestora strategicznego i przeprowadzenie emisji dającej takiemu podmiotowi wiodący udział w akcjonariacie. Obecnie Elektrobudowa jest kontrolowana przez fundusze emerytalne, w tym 22 proc. akcji kontrolują OFE PZU Złota Jesień i PKO BP Bankowy OFE.

W grę wchodzi też wcześniej ustalona opcja: w czerwcu walne zgromadzenie akcjonariuszy przegłosowało emisję akcji z wyłączeniem prawa poboru, jednak z pierwszeństwem dla właścicieli co najmniej 0,5 proc. (23,7 tys.) papierów według stanu na dzień 31 lipca, którzy będą skłonni zainwestować co najmniej 100 tys. euro (430 tys. zł). Taka emisja była oczekiwana przez kredytodawców i ubezpieczycieli Elektrobudowy. Spółka będzie dalej negocjować z bankami w sprawie restrukturyzacji finansowania. Intencją jest uzgodnienie zasad krótko- i długoterminowego finansowania spółki najpóźniej we wrześniu 2019 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.