REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Ursus: Zakład na sprzedaż

W trakcie środowej sesji akcje Ursusa wróciły do łask, drożejąc przed południem nawet o ponad 11 proc.
Foto: materiały prasowe

Rynek pozytywnie przyjął informację o rozpoczęciu negocjacji z inwestorem dotyczących sprzedaży części lub całości działalności w Dobrym Mieście. W tym celu lubelska spółka podpisała list intencyjny z Alamo Group Europe. – Wstępnie przyjęto, że transakcja będzie dotyczyła sprzedaży nieruchomości, zapasów, praw własności intelektualnej związanych z dobromiejskimi wyrobami oraz innych istotnych elementów będących integralną częścią działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście – informuje Ursus.

Planowana transakcja wchodzi w zakres realizowanego planu restrukturyzacyjnego. Jego kluczowym elementem są dezinwestycje obejmujące m.in. sprzedaż pozostałych nieruchomości, w tym zakładów produkcyjnych. Dotąd nie było jednak przesądzone, który z trzech zakładów zostanie sprzedany. Zarząd rozważał kilka wariantów.

Władze Ursusa zdają się zdeterminowane, by doprowadzić do porozumienia z wierzycielami. By tego dokonać, najpierw muszą przekonać banki, którym spółka musi oddać ok. 100 mln zł. Kluczowym argumentem firmy w negocjacjach z instytucjami finansowymi ma być właśnie plan sprzedaży majątku, który Ursus planuje przedstawić jeszcze w tym miesiącu. Z wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli firmy wynika, że porozumienie z wierzycielami może zostać zawarte wczesną jesienią.

Alamo Group Europe to spółka zależna od amerykańskiej Alamo Group. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ciężkiego osprzętu dla traktorów rolniczych z zakresu koszenia oraz utrzymania roślinności, a także dostawą części zamiennych dla odbiorców przemysłowych oraz rolników indywidualnych.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA