REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

AC: Kurs na fali wzrostowej

Akcje zyskały ponad 25 proc. od początku 2019 r.

Katarzyna Rutkowska, prezes AC

Foto: materiały prasowe

Pozytywna passa notowań producenta instalacji LPG i CNG zdaje się nie mieć końca. Tylko w tym roku wartość akcji spółki wzrosła o ponad 25 proc. W wyniku poniedziałkowej zwyżki kurs AC ustanowił nowy historyczny rekord. Impulsem do ostatniej fali zwyżkowej były lepsze od oczekiwań wyniki finansowe za I kwartał, będące dobrym prognostykiem na cały 2019 rok. Popytowi na wyroby autogazowej spółki sprzyjają korzystne na większości rynków sprzedażowych relacje cenowe autogazu do benzyny i diesla.

Adam Zajler, analityk Millennium DM, spodziewa się w tym roku kontynuacji pozytywnej tendencji w rezultatach spółki. – Dobre wyniki za I kwartał br. potwierdzają skuteczność obranej strategii. Spółka konsekwentnie zwiększa udział własnych komponentów mechanicznych. Jednocześnie naciska na kanały sprzedaży, by oferowały kompletne zestawy zawierające elektronikę plus części mechaniczne instalacji, ponieważ marża realizowana na wytworzonej mechanice jest znacznie wyższa niż na obcej – wyjaśnia. Jego zdaniem motorem sprzedaży w dalszym ciągu będzie eksport. – Rynkami, które otwierają nowe perspektywy, są kraje Ameryki Płd., Afryki, Chiny, Indie oraz byłe republiki radzieckie. Tym samym wzrost sprzedaży odbywa się właśnie w tych kierunkach, przy stabilizacji sprzedaży krajowej. Zarząd miesiąc temu, po wynikach za 2018 rok, zapowiadał utrzymanie w tym roku zarówno tempa wzrostu, jak i poziomu rentowności, a wyniki za I kwartał pokazują, że jest to możliwe do zrealizowania – uważa ekspert.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA