Przemysł

Analitycy wierzą w Orbis

Według analityków Domu Maklerskiego BDM akcje hotelarskiej grupy są niedowartościowane. Dlatego rekomendują akumulowanie papierów spółki, wyceniając je po 102,50 zł.
Foto: materiały prasowe

Rekomendacja została wydana przy cenie 96 zł. Podczas poniedziałkowej sesji za akcje Orbisu płacono na giełdzie około 100 zł. Autorzy rekomendacji dostrzegają potencjał do kontynuacji poprawy wyników finansowych spółki. - Zakładamy, że Orbis w bieżącym roku będzie korzystał na dobrej sytuacji w branży hotelarskiej w regionie CEE, co pozwoli na wprowadzanie kolejnych podwyżek cennikowych. Dostrzegamy także zmiany w strukturze organizacji Accor oraz wypowiedzi przedstawicieli tego podmiotu wskazujące na dalszy potencjał budowy dla nich wartości przez Orbis - argumentują analitycy.

Jednocześnie na poziomie kosztów zwracają uwagę na większą presję związaną z kosztami osobowymi. - Na 2018 rok przyjmujemy, że EBITDA wzrośnie do 478,3 mln zł (traktujemy to jako założenie zachowawcze). W kolejnych dwóch latach (bez uwzględnienia nowych potencjalnych projektów akwizycyjnych) dostrzegamy perspektywę dla EBITDA do przekroczenia pułapu 500 mln zł - szacują.

Prognoza analityków DM BDM zakłada, że zysk netto Orbisu wyniesie 249 mln zł w 2018 roku przy przychodach na poziomie 1,5 mld zł. W 2019 roku czysty zarobek spółki wzrośnie do 261,3 mln zł, a przychody zwiększą się do ponad 1,57 mld zł.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 13 kwietnia, o godzinie 10:54. Materiał ten jest jedynie jej streszczeniem. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie bdm.com.pl.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły