REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

ML System: Zagranica chętna na fotowoltaikę

Spółka oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV) realizuje kilka projektów poza granicami Polski. Zarząd oczekuje, że potencjał zagranicznych projektów będzie rósł. Akcje ML System drożały podczas czwartkowej sesji o ponad 4 proc., do 37 zł.
Foto: 123rf

– Aktualnie współrealizujemy kilka prestiżowych projektów w Chorwacji, Norwegii i Włoszech, gdzie – ze względu na skomplikowany charakter przedsięwzięć i wysokie oczekiwania odnośnie do jakości produktu – inwestorzy zdecydowali się powierzyć nam wyprodukowanie i dostawę modułów BIPV. Szczególnym wyzwaniem jest budynek w Norwegii, należący do firmy z sektora oil & gas, w którym szkło zamontowane kilka lat temu na fasadzie wentylowanej zaczęło korodować – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

W Chorwacji spółka realizuje projekt nowego kompleksu akademików w Osijeku, gdzie całkowita moc instalacji fotowoltaicznej to blisko 100 kW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA