Przemysł

Krakchemia dąży do zatrzymania spadku sprzedaży

Spółka rozszerza ofertę i tnie koszty. Wyjście na prostą utrudniają jednak działania fiskusa.

Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii.

Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Dla zarządu Krakchemii jednym z głównych tegorocznych celów jest zatrzymanie spadku wolumenu sprzedaży, ale nie tylko. – W 2020 r. pod względem wyniku EBITDA chcemy wyjść przynajmniej na niewielki plus. W związku z tym koncentrujemy się m.in. na poprawie marż na sprzedaży naszej podstawowej oferty, czyli granulatów różnych rodzajów poliolefin – mówi Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii. Przyznaje, że ostatnio ich ceny spadły, co nie jest korzystną tendencją dla spółki, za to popyt jest porównywalny z odnotowywanym wcześniej.

Rosną marże

Firma dużych szans na poprawę swojej sytuacji upatruje w rozbudowie oferty i zwiększaniu sprzedaży nowych produktów. Pierwsze pozytywne efekty przynosi już handel granulatami PET i PVC. Spółka wchodzi też w nowe projekty, związane m.in. ze sprzedażą półproduktów chemicznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.