REKLAMA
REKLAMA

Profesjonalny inwestor

Wzrost o 20 proc. w pięć dni. Bitcoin zaczął rok imponująco

Udany start bitcoina to w opinii analityków efekt wzrostu napięcia na Bliskim Wschodzie. Ucieczka kapitału w kierunku cyfrowej waluty ma potwierdzać jej „złote aspiracje".
Adobestock

 

Analitycy Bloomberga w wydanym na początku miesiąca raporcie prognozują, że w tym roku bitcoin będzie przewodzić w cenowym wyścigu na rynku kryptowalut, a jego kurs może dotrzeć do ubiegłorocznego maksimum. Wspierać ma go kilka kluczowych czynników związanych zarówno z jego technologią, jak i trendami na światowych rynkach finansowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA