Parkiet PLUS

8 gwiazd z NewConnect po I połowie roku

Z pozoru na rynku alternatywnym w tym roku dzieje się niewiele. Jest jednak kilka przedsiębiorstw, które regularnie poprawiają wyniki.
Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek

W I półroczu większość spółek z małej giełdy poprawiła przychody w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Łączne obroty wszystkich firm wyniosły 5,4 mld zł. Liderem pod tym względem pozostaje Onico z przychodami rzędu 1,27 mld zł.

Korekta okazją do zakupu

– Sytuacja na rynku NewConnect nie uległa znaczącym zmianom od początku tego roku i nadal znajdujemy się w konsolidacji, przynajmniej jeśli spojrzymy na szeroki rynek mierzony indeksem NCIndex. Wystarczy wspomnieć o tym, że nadal znajdujemy się na poziomach z 2012 r. i od pięciu lat nie mieliśmy ani jednego trendu wzrostowego lub spadkowego – zauważa Mateusz Adamkiewicz, główny analityk EastSideCapital. Jak twierdzi, sytuacja wygląda dużo ciekawiej na poszczególnych spółkach. – Tutaj tradycyjnie nie brakuje wzlotów i upadków – analizuje Adamkiewicz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.