Nieruchomości

Capital Park: Skok wartości portfela

Skonsolidowany zysk netto dewelopera specjalizującego się w nieruchomościach komercyjnych po trzech kwartałach wyniósł blisko 90 mln zł, o 52 proc. więcej niż rok wcześniej.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Cynka

Co prawda przychody z najmu skurczyły się o 10 proc., do 96 mln zł, a zysk z tego tytułu o 10 proc., do 71,3 mln zł, za to wynik z aktualizacji wyceny nieruchomości wzrósł o 101 proc., do 135 mln zł. To efekt postępu prac we flagowym projekcie – Fabryce Norblina – oraz kompleksie Eurocentrum (obie inwestycje prowadzone są w Warszawie). Na wynik pozytywnie wpłynęła też sprzedaż certyfikatów FIZAN-u.

Przepływy z działalności operacyjnej wyniosły prawie 65 mln zł, o 14,8 proc. mniej rok do roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.