Medycyna i zdrowie

Akcje PolTregu po 75 zł

Całkowita wartość oferty publicznej sięgnie 100 mln zł. Inwestorzy obejmą wszystkie akcje nowej emisji.
Foto: Adobestock

Wczoraj późnym wieczorem pojawiła się informacja o ostatecznej cenie po jakiej sprzedawane będą akcje w IPO. Ustalono ją na poziomie 75 zł, a więc z 29-proc. dyskontem w stosunku do maksymalnej, która wynosiła 105 zł.

Ostateczna liczba akcji oferowanych (wyłącznie nowych) wynosi 1 332 414 sztuk. Inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie 266 482 walorów, a instytucjonalnym 1 065 932 (wcześniej spółka informowała, że oprócz nowych akcji pakiet nie więcej niż 335 407 walorów zamierzają sprzedać niektórzy akcjonariusze).

Prezes PolTregu, Piotr Trzonkowski, podkreśla, że na spotkaniach z inwestorami instytucjonalnymi strategia i perspektywy rozwoju zostały dobrze przyjęte.

- Pozytywne nastawieni do spółki są także inwestorzy indywidualni, którzy złożyli zapisy na pulę akcji przekraczającą liczbę akcji przeznaczonych dla tej grupy inwestorów w ofercie. Widzimy, że inwestorzy coraz lepiej rozumieją branżę biotechnologiczną i jej specyfikę  - skomentował prezes.

Inwestorzy instytucjonalni będą zapisywać się na akcje od dziś do 29 października. Przydział walorów planowany jest na 2 listopada, a debiut na GPW w okolicach 23 listopada.

Pozyskane z emisji akcji środki, w okolicach 100 mln zł,  zostaną przeznaczone na finansowanie kluczowych celów strategicznych PolTregu, m.in. finansowanie badań klinicznych terapii komórkowych w leczeniu cukrzycy typu 1 i stwardnienia rozsianego oraz rozwój platformy Treg 2.0, , a także na finansowanie budowy centrum badawczo-rozwojowego i nowego laboratorium przeznaczonego do komercyjnej produkcji preparatów w Gdańsku.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.