Medycyna i zdrowie

Genomtec chce pozyskać 8 mln zł z oferty publicznej

Zarząd spółki opracowującej testy diagnostyczne ustalił cenę emisyjną akcji serii J na 11 zł za jedną akcję. Cena emisyjna jest równa cenie maksymalnej opublikowanej w memorandum informacyjnym. W ramach oferty Genomtec wyemituje 730 tys. akcji serii J, a wartość oferty wyniesie 8 mln zł.
Foto: materiały prasowe

W zakończonym wczoraj procesie budowy księgi popytu prowadzonym przez Dom Maklerski INC inwestorzy wyrazili chęć zakupu akcji za ponad 50 mln zł. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na przygotowanie do komercjalizacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID.

- Nasza spółka i prezentowana strategia rozwoju spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, co ma odzwierciedlenie w procesie budowania księgi popytu. Łącznie złożono deklaracje na kwotę ponad 50 mln zł. Bardzo dziękujemy za zaufanie. Cieszymy się, że jesteśmy tak blisko zakończenia z sukcesem naszej oferty publicznej, co mocno przybliży Genomtec ID do komercjalizacji systemu. – powiedział Miron Tokarski, założyciel i prezes zarządu Genomtec.

Od 26 października do 28 października 2020 roku będą wysyłane zaproszenia do składania zapisów na akcje do inwestorów, którzy wzięli udział w budowie księgi popytu. Od 26 października do 2 listopada 2020 roku będą od tych inwestorów przyjmowane zapisy i wpłaty na akcje.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.