REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Mediacap: Skokowy wzrost zysku w 2020 roku

Od początku roku akcje spółki Mediacap podrożały o 40 proc. Grupa ma za sobą udane pierwsze półrocze. Zapowiada, że drugie też powinno być dobre.

Jacek Olechowski, prezes Mediacap.

Foto: k. skłodowski

– Przychody grupy pro forma w tym roku mogą wynieść około 150 mln zł – tymczasem, gdy przejęliśmy stery dziewięć lat temu, były na poziomie około 10 mln zł – mówi Jacek Olechowski, prezes spółki. W tym tygodniu poinformowała ona o nowym przejęciu: spółka zależna TalentMedia kupiła 100 proc. udziałów w firmie Gamellon i zmieniła swoją nazwę na LTTM. Szacowane przychody pro forma LTTM, po uwzględnieniu Gamellonu, wyniosą w tym roku około 70 mln zł. Przejęta firma w zeszłym roku miała 7,6 mln zł przychodów i 0,5 mln zł zysku brutto.

– Pracujemy teraz nad strategią na lata 2020–2025. W 2019 r. jeszcze skupiamy się na integracji biznesu, natomiast 2020 r. będzie „rokiem marż". Spodziewamy się skokowego wzrostu zysków w przyszłym roku – mówi prezes. Dodaje, że teraz spółka LTTM jest motorem rozwoju biznesu grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA