Medycyna i zdrowie

Biomed: Finansowanie potrzeb prawie dopięte

Biomed Lublin zgromadził 13,4 mln zł w związku ze sprzedażą w okresie od 4 maja do 17 września nieco ponad 1,2 mln akcji pożyczonych od akcjonariuszy po średniej cenie 10,59 zł za sztukę.
Foto: Adobestock

Zgodnie z umową inwestycyjną zarząd Biomedu podejmie uchwałę emisyjną i zaoferuje papiery na rzecz Ipopemy po średniej cenie uzyskanej ze sprzedaży akcji przez Ipopemę. Broker lub podmiot przez niego wskazany zobowiązany będzie objąć i opłacić akcje nowej emisji, a następnie po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego przez sąd rejestrowy oraz dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu przez GPW zwrócić je akcjonariuszom, którzy pożyczyli akcje. – Zarząd planuje podjąć uchwałę emisyjną w najbliższych dniach, dzięki czemu w niedługim okresie wpłyną do spółki środki z tytułu objęcia akcji nowej emisji – wyjaśnia Biomed.

Zarząd Biomedu pozyskane środki zamierza przeznaczyć na finansowanie wkładu własnego inwestycji budowy zakładu Onko BCG, na realizację którego firma otrzymała dotację w kwocie 43,2 mln zł. Pozostałe środki w kwocie do 20 mln zł pochodzić będą z finansowania dłużnego, o które spółka zabiega. Łączna wartość inwestycji to 71,9 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.