Medycyna i zdrowie

Biomass Energy Project: W poszukiwaniu kolejnych nisz

W poniedziałek po godzinie 15 walory spółki zajmującej się biomasą, roślinami energetycznymi i technologiami drożały o 13,3 proc., do 1,53 zł.
Foto: 123rf

Firma informowała o wejściu w kolejny obszar ochrony zdrowia, tym razem w telemedycynę. Przedstawiła system CheckPoint Cardio przeznaczony dla osób z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, który umożliwia stały monitoring podstawowych funkcji życiowych.

– Braki kadrowe to obecnie jeden z głównych problemów służby zdrowia w Polsce i na świecie. Centrum monitoringu, do którego podłączony jest system, może zdalnie obsługiwać nawet tysiące pacjentów jednocześnie. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie zapotrzebowania na personel medyczny. Co więcej, nasze rozwiązanie pozwala także na pełną i fachową obsługę również w warunkach domowych. Część pacjentów, z lżejszymi objawami, możemy przekierować do obserwacji pozaszpitalnej, zwiększając tym samym możliwości systemu opieki zdrowotnej i obniżając znacznie jego koszty – mówi Jerzy Drożniewski, prezes Biomass Energy Project.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.