Medycyna i zdrowie

BioMaxima: Prototyp pierwszego testu diagnostycznego pojawi się za dwa lata

Notowana na małej giełdzie BioMaxima działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej razem z firmą Pure Biologics szykuje się do rozpoczęcia I fazy nad testem do wykrywania raka pęcherza moczowego.

Łukasz Urban, prezes BioMaximy.

Foto: Archiwum

– Szacujemy, że aby doprowadzić projekt do fazy prototypu, trzeba będzie wydać do 5 mln zł. Część środków będzie sfinansowana przez nas i przez Pure Biologics. Będziemy się również starali o dofinansowanie – mówi Łukasz Urban, prezes BioMaximy. – Przejście do fazy prototypu zajmie nam około dwóch lat. Planujemy stworzyć całą rodzinę innowacyjnych testów diagnostycznych we współpracy z Pure Biologics. Na razie ruszyły prace nad pierwszym testem – dodaje.

Z kolei w ciągu najbliższych tygodni lubelska spółka rozpocznie budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego wraz z nowym budynkiem produkcyjnym. – Liczymy, że inwestycja będzie gotowa w I połowie 2018 r. Jej koszt, wraz z wyposażeniem, szacujemy na co najmniej 15 mln zł. Mamy już przyznane dwie dotacje na łączną kwotę 5,3 mln zł. Staramy się jeszcze o kolejną dotację na 3 mln zł. Reszta będzie pochodziła z środków własnych i finansowania bankowego – wyjaśnia prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.