REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Krka: Pandemia niestraszna

Notowany na głównym parkiecie GPW słoweński producent leków ma za sobą udaną pierwszą połowę roku. Wyniki wzrosły do najwyższego poziomu w historii. Zarząd podtrzymuje prognozy na 2020 r. Krka zdrożała od początku roku o ponad 21 proc., do 357 zł.
Foto: materiały prasowe

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy Krka wypracowała 803,8 mln euro skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 6 proc. rok do roku. Z kolei zysk netto wyniósł 160,3 mln euro i był o 15 proc. wyższy niż przed rokiem.

– Grupa Krka dobrze poradziła sobie w pierwszej połowie roku obrotowego, osiągając rekordowe wyniki i mimo wybuchu pandemii koronawirusa wypełniła swoją misję polegającą na nieprzerwanym dostarczaniu produktów leczniczych na rynki całego świata. Dobra kondycja finansowa grupy, pionowo zintegrowany model biznesowy i pozytywny globalny popyt na produkty farmaceutyczne poskutkowały tym, że nadzwyczajna sytuacja zakończyła się dla nas dobrze – stwierdził Joze Colaric, prezes Krky.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA