Medycyna i zdrowie

Biomed: insiderzy sprzedali akcje

Insiderzy Biomedu od lipca przeprowadzali akcję sprzedaży akcji. W efekcie zbyli ponad 2,4 mln akcji o łącznej wartości 38,3 mln zł. Sprzedaż akcji przez insiderów nałożyła się na pozytywne doniesienia płynące ze spółki, dotyczące prac nad immunoglobuliną, pretekstem do sprzedaży było również udzielenie pożyczki dla spółki.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

W połowie lipca spółka poinformowała, że zarząd podjął decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia emisji akcji nowej serii R. Powodem był brak uzyskania satysfakcjonującej ceny emisyjnej oraz obserwowany wówczas, a dalej trwające, wzrosty ceny akcji kursu akcji spółki.

Z naszych informacji wynika, że inwestorzy finansowi podczas przymiarki do ostatniej emisji akcji byli skłonni zapłacić za akcję Biomedu cenę zdecydowanie niższą od ówczesnej rynkowej. Gdy spółka podejmowała uchwałę w sprawie emisji akcji kurs był na poziomie 7-8 zł. Gdy trwał book-building notowania oscylowały już w okolicach 11-13 zł. Tymczasem z naszych informacji wynika, że maksymalna proponowana przez fundusze cena była na poziomach, jakie kurs notował wiosną tego roku (okolice 3-5 zł).

Wśród sprzedających znaleźli się trzej członkowie rady nadzorczej spółki, którzy udzielili Biomedowi pożyczki na łączną kwotę 16 mln zł, czyli Jarosław Błaszczak, Wiktor Napióra oraz Dariusz Kucowicz.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.