Medycyna i zdrowie

Bioceltix. Wrocławski startup myśli o giełdzie

Wrocławski Bioceltix, który rozwija farmaceutyki mające zastosowanie w weterynarii, pozyskał już finansowanie m.in. z programu organizowanego przez Kulczyk Investments i został członkiem Akademii BioMed PFR. Nie wyklucza sięgnięcia w przyszłości po środki z giełdy.

Łukasz Bzdzion, prezes Bioceltix.

Foto: materiały prasowe

Biotechnologia opracowuje rozwiązania pomagające nie tylko ludziom. Z jej potencjału korzysta również weterynaria. To sektor jeszcze nowszy niż „tradycyjna" biotechnologia. Dopiero w 2017 r. został bowiem zarejestrowany w Europejskiej Agencji Leków (EMA) pierwszy lek biotechnologiczny wykorzystywany w leczeniu atopowego zapalenia skóry u psów.

Bioceltix od 2016 r. rozwija własne farmaceutyki. Jako jedna z pierwszych firm w Europie szykuje się do przejścia pełnej ścieżki rejestracyjnej w EMA dla produktu leczniczego, wykorzystującego jako substancję aktywną mezenchymalne komórki macierzyste (MSC). Terapie tworzone przez Bioceltix mają być bezpieczniejszą alternatywą dla obecnie stosowanych leków syntetycznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.