REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

MedApp. Sprawdź ciśnienie na swoim smartfonie

Spółka telemedyczna MedApp wprowadza nową wersję systemu CarnaLife i prowadzi rozmowy z Intec Medical, dystrybutorem urządzeń medycznych. Firmy opracowały rozwiązanie, które połączy sprzęty diagnostyczne dystrybutora z opracowanym przez MedApp systemem. Usługa ma zadebiutować w sierpniu.
Foto: materiały prasowe

Współpraca będzie polegać na połączeniu ciśnieniomierza z oprogramowaniem CarnaLife. Urządzenia zostałyby zaoferowane w aptekach współpracujących z dystrybutorem. Pacjent będzie miał dostęp do wykonanych przez siebie pomiarów za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Za pośrednictwem darmowego pomiaru będzie miał też możliwość bezpłatnie sprawdzać wyniki badań oraz porównywać je z wcześniejszymi pomiarami. MedApp zaoferuje również płatny pakiet, który pozwoli użytkownikowi aplikacji na skorzystanie z opieki lekarza. Oferta będzie dostępna dla pacjentów będących pod opieką placówek używających CarnaLife. Spółka zakłada, że na rozwój usługi pozytywnie wpłyną dwa pierwsze pilotażowe programy opieki farmaceutycznej.

– Czynnikiem świadczącym o dynamicznym rozwoju branży jest coraz częstsza komercjalizacja rozwiązań telemedycznych oraz zmiany prawne sprzyjające jej rozwojowi. Obecnie to już nie tylko standard, ale i konieczność. Cały czas działamy oraz poszukujemy nowych partnerów, aby jak najszybciej skomercjalizować nasze rozwiązania – tłumaczy Mateusz Kierepka, prezes MedAppu.

Według szacunków wartość światowego rynku telemedycznego wzrośnie z 17,3 mld USD w 2017 r. do 52,9 mld USD w 2025 r. Wzrost będzie napędzać np. presja kosztowa na systemy opieki zdrowotnej, związana ze starzejącymi się społeczeństwami.

MedApp zadebiutował na NewConnect w grudniu 2011 r. Spółka chce przenieść notowania na rynek główny GPW. Złożenie prospektu emisyjnego planowane jest na drugą połowę 2019 r. Do debiutu powinno dojść w pierwszej połowie 2020 r.

Notowania akcji na stronie:

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA