- Guzy mózgu, w tym glejak mózgu są jedną z najgorzej rokujących grup nowotworów. Często są też diagnozowane na późnych etapach choroby. Z tych względu posiadanie dedykowanego testu stanowi istotną wartość w naszym pipeline. W najbliższych miesiącach planujemy zakończyć proces opracowywania prototypów testów diagnostycznych w projekcie Multi-Cancer - Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste. Strategia patentowa Urteste zakłada złożenie w okresie kolejnych 12 miesięcy zgłoszenia patentowego w procedurze międzynarodowej PCT.

Urteste posiada już 12 prototypów testów diagnostycznych dla nowotworów: mózgu, piersi, żołądka, dróg żółciowych, jajnika, trzonu macicy, nerki, jelita grubego, płuca, wątroby, trzustki i prostaty odpowiadających łącznie za blisko 70 proc. wszystkich zgonów spowodowanych nowotworami na świecie.

Czytaj więcej

Biotechnologiczne spółki na GPW są niedowartościowane

Priorytetem dla zarządu spółki pozostaje Panuri najbardziej zaawansowanym projekt Panuri (test wykrywający raka trzustki). - Obecnie mocno koncentrujemy się na przygotowaniu do badań klinicznych. Intensyfikujemy również proces rozmów z potencjalnymi partnerami strategicznymi. W ciągu ostatnich miesięcy wspólnie z naszym doradcą, firmą Clairfield Partners LLC odbyliśmy już kilka spotkań z liczącymi się na globalnym rynku firmami branżowymi. Kolejne spotkania odbędziemy m.in. podczas czerwcowej konferencji BIO International Convention w San Diego – wyjaśnia prezes.

Rozwijana przez Urteste technologia polega na wykrywaniu nowotworów za pomocą pomiaru aktywności enzymów obecnych w moczu.