REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Neuca z potencjałem

W ocenie specjalistów Domu Maklerskiego BZ WBK walory dystrybutora leków oferują potencjał wzrostowy. W związku z tym rekomendują kupowanie akcji spółki, wyceniając je po 476 zł za walor.
Foto: spółka

Na zamknięciu czwartkowej sesji za akcje Neuki płacono na rynku 378 zł, co daje około 26-proc. potencjał do poprawy notowań.

Podwyżkę ceny docelowej autorzy rekomendacji uzasadniają korektą w górę własnych prognoz dotyczących zysku EBITDA na lata 2018 - 2019 o odpowiednio 5 proc. i 9 proc., które wynikają z wyższych oczekiwań zysków z nowych segmentów działalności i wyższego zysku EBITDA w segmencie hurtowym.

- Podoba nam się sposób, w jaki Neuca przekształca się w platformę dla nowoczesnych usług medycznych, nie zapominając jednocześnie o współpracy niezależnych aptek tradycyjnych. Budowa grupy spółek mających synergie wokół podstawowego segmentu działalności Neuca powinna pomóc im w zdobywaniu nowych klientów – oceniają analitycy brokera.

W ocenie autorów rekomendacji utrzymujące się solidne wpływy gotówkowe umożliwiają spółce nie tylko wysokie wypłaty dla akcjonariuszy, lecz także sfinansowanie nowych przejęć w nowych niszach rynku medycznego.

Eksperci podkreślają atrakcyjna wycenę rynkową spółki. - Niedawna korekta kursu akcji spółki sprowadziła kurs akcji Neuki do bardziej atrakcyjnych poziomów z prognozowanym wskaźnikiem EV/EBITDA na lata 2017 - 2018 na poziomach 11x i 9x, które to widzimy jako dobry punkt wejścia - uważają.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA