REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Global Cosmed poprawia wynik netto, koronawirus coraz większym wyzwaniem

Global Cosmed miał 3,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2019 r. wobec 6,58 mln zł straty w 2018 r. Grupa na razie korzysta z sytuacji z koronawirusem, ale pojawia się coraz więcej problemów np. spekulacja cen surowców.
Foto: materiały prasowe

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w 2019 r. wyniosły 309,86 mln zł wobec 300,82 mln zł rok do roku. Obecnie spółka zaobserwowała wzmożone zapotrzebowanie rynkowe na oferowane produkty kosmetyczne, w szczególności mydła w płynie marki Apart Natural.

"Grupa wprowadziła nowe antybakteryjne mydło w płynie Apart Natural, zgodne z wytycznymi WHO. Trwają prace nad kolejnymi produktami w segmencie kosmetyków jak i chemii gospodarczej, aby sprostać oczekiwaniom konsumentów. Grupa dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pełną dostępność oraz wysoką jakość swoich produktów, w warunkach ponadstandardowego popytu. Z drugiej jednak strony, pojawiły się zakłócenia dostaw surowców i opakowań do produkcji połączone ze spekulacyjnym wzrostem ich cen. Pojawiają się także wyzwania związane z utrzymaniem wydajności produkcyjnej oraz realizacji dostaw z uwagi na absencję pracowników. Sytuacja epidemiologiczna dynamicznie się rozwija i trudno jest obecnie ocenić jej wpływ na działalność i wyniki finansowe grupy kapitałowej" - czytamy w raporcie.

Po zakończeniu poniedziałkowej sesji walor Global Cosmed kosztował 0,78 zł. Kapitalizacja przekracza 68,1 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA