Medycyna i zdrowie

Labocanna: Ważne przejęcie konopnego pioniera

Notowana na rynku NewConnect firma Labocanna, działająca w branży konopnej, na początku tygodnia ogłosiła strategię, której założeniem jest m.in. przejęcie w tym roku maksymalnie trzech spółek. W czwartek zaś Labocanna złożyła za 16 mln zł ofertę akwizycji HemPoland, właściciela marki CannabiGold.
Foto: Bloomberg

– Przejęcie HemPoland to pierwszy krok w realizacji naszej niedawno ogłoszonej strategii. Spółka jest swego rodzaju pionierem rodzimego rynku – stwierdził Michał Jura, prezes Labocanny. – Posiada ona licencję na uprawę konopi siewnych oraz autorską technologię stworzoną na potrzeby ekstrakcji suszu konopnego. Uważamy, że mamy wyjątkową okazję inwestycyjną związaną z nabyciem atrakcyjnego biznesu z mocną pozycją rynkową – dodał Jura. Jak podsumował prezes, jest to wstępna oferta nabycia spółki, a cena transakcji zostanie ustalona po zakończeniu due diligence.

Ofertę kupna Labocanna złożyła kanadyjskiemu właścicielowi HemPoland, notowanej na giełdzie w Toronto spółce The Green Organic Dutchman Holdings, która w 2018 r. nabyła wszystkie udziały polskiej firmy za 38,4 mln zł. HemPoland jest pierwszą spółką w Polsce, która uzyskała licencję na uprawę i przetwórstwo konopi przemysłowych. Specjalizuje się w m.in. przetwórstwie konopi włóknistych oraz produkcji konopnopochodnych suplementów diety oraz kosmetyków pod marką CannabiGold. Kapitał własny HemPoland w 2019 r. wyniósł ponad 41 mln zł. W tym samym roku firma wygenerowała ponad 29,5 mln zł przychodu oraz 2,2 mln zł zysku netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.