Lokaty

Depozyty nie tylko dla posiadaczy kont osobistych

Lokaty | Osoby, które posiadają (lub założą) konto osobiste w Idea Banku, mogą skorzystać z trzymiesięcznej Lokaty Świątecznej Plus, oprocentowanej w wysokości 2,75 proc
Foto: Adobestock

 Maksymalna kwota lokaty to 1 mln zł. Jak sama nazwa wskazuje, jest to lokata sezonowa. Na pewno dłużej będzie dostępna lokata Na Nowe Środki Plus. Jej okres to 1, 3 i 6 miesięcy. W najkrótszej wersji oprocentowanie wynosi 2,15 proc., natomiast na 3 i 6 miesięcy jest to 3 proc. Maksymalna kwota lokaty – 1 mln zł. Dla wszystkich natomiast, bez konieczności otwierania konta i dodatkowych produktów bankowych, dostępna jest dwumiesięczna lokata „Wielki Powrót" z oprocentowaniem 2,75 proc. i maksymalną wysokością 1 mln zł. Uwaga: lokata jest odnawialna na kolejne dwa miesiące, ale już na standardowych warunkach lokaty trzymiesięcznej, czyli z oprocentowaniem 0,01 proc.

Inwestycje | Od 12 grudnia w oddziałach Nest Banku dostępne są Nest Solidne Inwestycje i Nest Dobrane Inwestycje, czyli indywidualne ubezpieczenia na życie przygotowane we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa. W przypadku Nest Solidnych Inwestycji minimalna kwota składki to 5000 zł. Klient zyskuje ochronę ubezpieczeniową wraz z możliwością zainwestowania środków w fundusze inwestycyjne bądź w trzy modelowe portfele: Portfel Śmiały, Portfel Rozważny i Portfel Stabilny, zarządzane przez Trigon TFI. W czasie trwania ubezpieczenia możliwa jest bezpłatna zmiana portfela.

Dla bardziej doświadczonych inwestorów powstały Nest Dobrane Inwestycje. Składka rozpoczyna się tu od 10 000 zł i zostaje zainwestowana w całości w wybrany fundusz kapitałowy. Są wśród nich głównie fundusze z grupy absolute return, ale również akcji zagranicznych, mieszane i dłużne.

Karty płatnicze | Alior Bank wprowadził do oferty kartę kredytową MasterCard TU i TAM przeznaczoną dla klientów, którzy często podróżują i robią zakupy w sklepach na całym świecie. Zwrot środków do 300 zł rocznie (1 proc. wartości transakcji – do 75 zł kwartalnie) przysługuje wszystkim klientom, którzy za zakupy zapłacą kartą w obcej walucie, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wydanie karty jest bezpłatne, a klienci, którzy w danym cyklu rozliczeniowym zapłacą kartą na łączną kwotę min. 1500 zł, nie poniosą dodatkowo opłaty miesięcznej za kartę. Płacąc kartą, klienci zbierają punkty w programie lojalnościowym MasterCard priceless specials. Mogą je wymieniać na nagrody, m.in. bilety lotnicze, wynajem pokoi hotelowych i samochodów, bilety do kina czy vouchery do sklepów.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły