REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Ze świata kryptowalut: Facebook wprowadzi własną kryptowalutę

Foto: Adobestock

Powstaje grupa robocza do spraw technologii blockchain | „Dostrzegamy potrzebę wymiany doświadczeń w sprawach wyzwań związanych z modernizacją państwa w oparciu o nowe technologie. Powołujemy grupę roboczą ds. rejestrów rozproszonych i blockchain. Zgłoszenia udziału należy przysłać do 4 stycznia 2019 r." – czytamy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Resort zaprasza do ponownego zaangażowania się w te kwestie tych, którzy uczestniczyli w pracach strumienia blockchain/DLT.

Facebook wprowadzi własną kryptowalutę | Co jakiś czas w mediach pojawiają się tego typu pogłoski. Jedna z ostatnich sugeruje, że Mark Zuckerbeg tworzy cyfrowy nośnik wartości dedykowany komunikatorowi WhatsApp. Anonimowe źródła Bloomberga sugerują, że ma to być tzw. stablecoin, czyli ekwiwalent amerykańskiego dolara, notowany w stosunku jeden do jednego. Na początek kryptowaluta przeznaczona byłaby na rynek indyjski.

Kryptowaluty jako świąteczny prezent | Bank centralny Anglii przeprowadził przed świętami ankietę na Twitterze, w której zapytał obserwujących, w jakiej formie chcieliby otrzymać pieniężny podarunek na święta. Do wyboru były: gotówka, przelew, voucher oraz kryptowaluta. 75 proc. ankietowanych zaznaczyło ostatnią opcję. W badaniu udział wzięło 16,8 tys. osób.

Bitcoin będzie dalej nurkował? | Ostatni wzrost zmienności notowań kryptowalut sprawił, że równocześnie wzrosła liczba prognoz docelowych poziomów bessy. Swoje oczekiwania wyrazili niedawno Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital Assets i Tone Vays z JP Morgan Chase. Pierwszy uważa, że cena bitcoina spadnie niebawem poniżej 3000 USD, a drugi prognozuje nawet 1300 USD.

Tajwańczyk kradł prąd i kopał kryptowaluty | Jak podaje serwis EBC Dongsen News, proceder był szeroko zakrojony. Mężczyzna o nazwisku Yang wynajął łącznie 17 miejsc w centrach handlowych (m.in. sklepy z zabawkami, kafejki internetowe), a następnie z pomocą elektryków modyfikował sieć energetyczną, by ta nie rejestrowała zużycia prądu. Tym sposobem kopał niemal za darmo bitcoiny i ethery, a łączna wartość prądu, który ukradł z sieci, sięga 3,25 mln USD.

Kryptowaluty nie będą papierami wartościowymi | Dwóch amerykańskich kongresmenów – republikanin Warren Davidson oraz demokrata Darren Soto – chcą zmiany ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. oraz ustawy o giełdzie z roku 1934. Zmiana ma prowadzić do wykluczenia kryptowaluty spod definicji papierów wartościowych.

Źródła: Bloomberg.com, coindesk.com, comparic.cpl, bitcoin.pl

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA