Kryptowaluty

Bitcoin pokonał 20 000 USD

W środowe popołudnie notowania najbardziej popularnej kryptowaluty rosły o 4,4 proc. do 20 365 USD. To najwyższa wycena w historii. Pomogła kolejna informacja od gracza instytucjonalnego.
Foto: Adobestock
Foto: parkiet.com

Notowana na londyńskiej giełdzie firma inwestycyjna Ruffer Investment Company, zarządzająca aktywami o wartości 27 mld USD,  wysłała we wtorek swoim akcjonariuszom krótką aktualizację strategii. Wynika z niej, że pozycje na złocie zostały zredukowane, by bardziej zaangażować się w bitcoina. - Postrzegamy to jako niewielką, ale skuteczną polisę ubezpieczeniową przed ciągłą dewaluacją głównych walut świata - napisano w komunikacie. Pozycje w bitcoinie stanowią 2,5 proc. wszystkich aktywów, a więc około 740 mln USD. - Bitcoin dywersyfikuje (znacznie większe) inwestycje firmy w złoto i obligacje powiązane z inflacją, a także działa jako zabezpieczenie przed niektórymi ryzykami pieniężnymi i rynkowymi, które widzimy - czytamy w komunikacie. Jest to więc kolejna, obok m. in. MicroStrategy, duża firma publiczna, która informuje o inwestowaniu w bitcoina.

Trudno jednoznacznie wskazać, że to informacja od brytyjskiego funduszu spowodowała środowy wzrost ceny bitcoina. Fakt jest jednak taki, że kurs najbardziej popularnej kryptowaluty kontynuuje hossę i po raz pierwszy w swojej historii przekroczył 20 000 USD. Kapitalizacja bitcoina sięgnęła 378 mld USD, a całego rynku 588 mld USD. W ślad za bitcoinem poszły też altcoiny. Po południu ETH kosztował 618 USD, XRP 0,51 USD, litecoin 87,3 USD, a bitcoin cash 300,5 USD. O prognozach dla rynku kryptowalut mówił wczoraj w Parkiet TV Krzysztof Bielecki, autor książki "ABC blockchaina". Materiał dostępny jest tu: https://www.youtube.com/watch?v=BvML_P2CBts

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.