Kryptowaluty

Znów 2 bln USD kapitalizacji

Kapitalizacja kryptowalut wróciła na poziom ponad 2 bln USD. Przyczynił się do tego w dużym stopniu wzrost kursu bitcoina.
Foto: Adobestock

W weekend przekraczał on nawet 48 tys. USD i był najwyższy od połowy maja. Jego kapitalizacja sięgnęła 891 mld USD. Wciąż jej sporo brakuje do rekordowego poziomu z kwietnia, gdy dochodziła do 1,15 bln USD, a bitcoin kosztował rekordowe 63,5 tys. USD.

Ether (ethereum), druga kryptowaluta pod względem popularności, osiągnęło kapitalizację 384 mld USD, a jego kurs sięgał w poniedziałek po południu 3,28 tys. USD (w szczycie z maja przekraczał 4 tys. USD). Choć bitcoin zyskał przez ostatnich siedem dni prawie 4 proc., a ether ponad 5 proc., to mocno rosły waluty znajdujące się na dalszych miejscach, jeśli chodzi o kapitalizację. Kurs binance coin (72 mld USD kapitalizacji) skoczył przez tydzień o 21 proc., do 428 USD. Kurs cardano (69 mld USD kapitalizacji) wzrósł o 47 proc., do 2,15 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.