REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin zbliża się do 9 tys. USD

Cena najpopularniejszej cyfrowej waluty wyniosła dziś nad ranem 8937,25 USD, osiągając najwyższy poziom od ponad roku, wynika z danych serwisu Coindesk. Od wczoraj notowania bitcoina wzrosły o ponad 9 proc., a jego cena wynosi obecnie 8733 USD.
Foto: Adobestock

Cyfrowa waluta kontynuuje swój tegoroczny rajd, zyskując od stycznia ponad 130 proc. Wzrost notowań bitcoina pomógł również zyskać innym kryptowalutom. Ethernum i XRP zdrożały od wczoraj o odpowiednio 6,8 proc. i 6,4 proc. Ponadto kapitalizacja rynku kryptowalut mierzona przez CoinMarketCap osiągnęła poziom 269,5 mld USD – najwyższy od sierpnia 2018 r.

Cyfrowe waluty po zeszłorocznych spadkach znów zyskują na popularności, nie tylko wśród inwestorów. W ostatnim czasie wiele firm zaczęło eksperymentować z kryptowalutami. Tajwański producent telefonów HTC wyprodukował telefon, którego celem jest pomaganie ludziom w przechowywaniu ich cyfrowych monet.

Mimo imponujących wzrostów bitcoina, jego cena wciąż pozostaje daleko od szczytu na poziomie 19 tys. USD osiągniętego pod koniec 2017 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA