Kryptowaluty

Pies i spółka podgryzają największą giełdę kryptowalutową

Notowania Coinbase Global Inc. na rynku Nasdaq zanurkowały do rekordowo niskiego poziomu, gdyż inwestorzy pozbywali się akcji spółek, które niedawno pojawiły się w obrocie publicznym.
Foto: Bloomberg

Wczoraj był czwarty kolejny dzień  nurkowania  kursu akcji Coinbase Global, operatora największej giełdy kryptowalutowej w Stanach Zjednoczonych.

Notowania spadły do  256,76 USD za walor, podczas gdy cena referencyjna przed debiutem  w minionym miesiącu wynosiła 250 dolarów.

Handel akcjami Coinbase 14 kwietnia wystartował z poziomu 381 dolarów.  Obecnie kurs  jest 22 proc. poniżej  ceny na koniec pierwszego dnia notowań.

Fundusz ETF podążający za notowaniami spółek, które niedawno zadebiutowały na giełdzie w czwartek tracił przez ósmy kolejny dzień, co było jego najdłuższą taką serią od sześciu lat.

-W końcówce 2020 roku i na początku 2021 mieliśmy mini - bańkę na akcjach spółek SPAC, debiutantów, walutach cyfrowych, czystej technologii oraz  walorach bardzo szybko rosnących firm i wiele z tych klas aktywów teraz usiłuje wyleczyć potężnego kaca – wskazuje Mike Bailey, szef działu analiz FBB Capital Partners.

Notowania akcji Coinbase, jak zauważa Bloomberg, nurkują w czasie, kiedy inwestorzy coraz więcej pieniędzy lokują  w skrajnie spekulacyjne waluty cyfrowe jak dogecoin, czy binance coin, których ta giełda nie oferuje.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.