Kryptowaluty

Notowania bitcoina rosną ze względu na zainteresowanie instytucji

Najpopularniejsza kryptowaluta w ostatnim czasie kilkakrotnie zmagała się z wybiciem nad barierę 50 tys. USD. Podczas wtorkowej sesji popyt dopisywał i bitcoin zdrożał do najwyższego poziomu od dwóch tygodni, a kapitalizacja cyfrowej waluty ponownie przekroczyła 1 bln USD.
Foto: Adobestock

Notowania bitcoina rosły podczas wtorkowego handlu o 5 proc., do około 54,5 tys. USD. Mimo że do rekordowego poziomu 57,5 tys. USD nadal brakuje kilku tysięcy, najpopularniejsza kryptowaluta odbiła już o 25 proc., od końca lutego. Stopa zwrotu od początku roku wynosi blisko 90 proc., a za ostatni rok 580 proc.

– Bycze nastawienie do bitcoina i ethereum powraca, ponieważ coraz więcej dużych pieniędzy napływa na rynek kryptowalut – stwierdził Edward Moya, starszy analityk rynkowy w firmie brokerskiej Oanda. – Zainteresowanie instytucjonalne nadal wydaje się duże – dodał Moya.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.