REKLAMA
REKLAMA

Kredyty i pożyczki

TOP 10 kredytów hipotecznych na kwotę 300 tys. zł. Listopad 2018 r.

Pomimo wysokich cen nieruchomości zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi nie słabnie.
Foto: Adobestock

Banki najczęściej udzielają kredytów hipotecznych wraz z dodatkowymi produktami. Takie oferty charakteryzuje przede wszystkim niższa marża, która ma wpływ na wysokość miesięcznej raty. W najnowszym zestawieniu kredytów mieszkaniowych na kwotę 300 tys. zł sprawdzamy na jakie koszty nastawić musi się klient i gdzie jest najtaniej. Ranking dziesiątki najtańszych kredytów hipotecznych tworzony jest na bazie danych przygotowywanych przez banki. Wyliczenia zakładają, że klient kupuje mieszkanie warte 375 tys. zł i wnosi 20 proc. wkładu własnego. Spłata zadłużenia rozkładana jest na 25 lat.

Najniższą ratę gwarantuje Bank BGŻ BNP Paribas. Co miesiąc należy mu zwracać 1 457 zł. Oferowany przez niego kredyt zakłada obniżkę standardowej marży za posiadanie konta osobistego z wpływem wynagrodzenia i wykup ubezpieczenia nieruchomości. Marża w takim przypadku wynosi 1,5 proc. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie finansowania.

W Banku Pocztowym za udzielenie Pocztowego Kredytu Mieszkaniowego instytucja nalicza co miesiąc marżę w wysokości 1,59 proc. Klient ponosi też jednorazowo prowizję w wysokości 1 proc. wnioskowanej kwoty. Rata kredytu wynosi 1 471 zł. Oferta Pocztowego dedykowana jest osobom, które zakładają rachunek bankowy z dostępem do bankowości internetowej i deklarują wpływy w wysokości minimum 2,5 tys. zł miesięcznie. Na kliencie spoczywa również obowiązek wykupienia pakietu ubezpieczeń: na życie, trwałej i całkowitej niezdolności do pracy, od utraty pracy oraz leczenia szpitalnego następstw nieszczęśliwych wypadków. Wskazane warunki należy spełniać przez okres 3 lat.

W czterech bankach rata kredytu mieszkaniowego może wynieść 1 487 zł. Marżę w wysokości 1,69 proc. oferuje PKO Bank Polski i PKO Bank Hipoteczny w ramach kredytu mieszkaniowego Własny Kąt Hipoteczny, ING Bank Śląski w Jesiennej wyprzedaży – Lekkiej racie i Citi Handlowy w ofercie Kredytu Mieszkaniowego. ING Bank Śląski i Citi Handlowy inkasują dodatkowo prowizję za udzielenie pożyczki – odpowiednio 0,85 proc. i 2,5 proc. wnioskowanej kwoty.

W PKO BP i PKO BH, aby skorzystać z oferty, klient zobowiązany jest posiadać konto osobiste (obsługiwać rachunek od minimum 6 miesięcy), zadeklarować wpływy w kwocie minimum 5 tys. zł miesięcznie, wykupić kartę kredytową i 4-letnie ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy. W Citi Handlowym wystarczy założyć rachunek osobisty i zadeklarować regularne wpływy na poziomie minimum 5 tys. zł, a w ING Banku Śląskim: złożyć wniosek do 2 grudnia 2018 roku, posiadać lub założyć przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny ROR i zadeklarować wpływy w minimalnej kwocie 2 tys. zł miesięcznie. Dodatkowo, bank wymaga zawarcia za jego pośrednictwem umowy ubezpieczenia indywidualnego.

Kredytobiorca, który chce skorzystać z oferty Banku Pekao SA może spłacać co miesiąc ratę na poziomie 1 513 zł. Wnioskując o Kredyt Mieszkaniowy musi jednak założyć Eurokonto wraz z kartą debetową, zadeklarować regularne wpływy, wykupić kartę kredytową i dodatkowo ubezpieczenie nieruchomości. Pozwoli to uzyskać marżę w wysokości 1,85 proc. Bank do transakcji dolicza koszt prowizji - 1,9 proc.

Do zestawienia trafił również standardowy kredyt hipoteczny Banku Pocztowego. W tym przypadku nie ma obowiązku angażowania się w inne produkty tej instytucji. Miesięczna rata wynosi 1 520 zł, w tym marża - 1,89 proc. i prowizja - 1 proc.

O jedną setną pkt. proc. wyższą marżę od Pocztowego oferuje mBank. 1,9 proc. zarobku banku generuje ratę miesięczną na poziomie 1 521 zł. mBank pobiera też 0,6 proc. prowizji. „Kredyt zaprojektowany by cieszyć" oferowany jest klientom z ROR deklarującym przelew wynagrodzenia oraz zakup ubezpieczenia na życie na okres 5 lat od momentu uruchomienia kredytu.

Poza sprzedażą wiązaną można też uzyskać atrakcyjne finansowanie w PKO BP i PKO BH. Kredyt Własny Kąt Hipoteczne w wersji standardowej gwarantuje ratę na poziomie 1 526 zł. Marża banku w tym przypadku, to 1,93 proc. a prowizja - 1,6 proc.

Cross –sell oferowany przez Santander Bank Polska pozwala na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego z miesięczną ratą równą 1 536 zł. Bank nalicza sobie co miesiąc wynagrodzenie w postaci marży w wysokości 1,99 proc i jednorazowo koszt prowizji w wysokości 1 proc. wnioskowanej kwoty. Oferta kierowana jest do osób decydujących się założyć ROR z wpływem z wynagrodzenia w kwocie co najmniej 2 tys. zł.

Miesięczną ratę w wysokości 1 537 zł gwarantuje Bank Ochrony Środowiska. Marża i prowizja banku wynosi w tym przypadku 2 proc. Wnioskując o kredyt w BOŚ należy założyć rachunek osobisty z wpływami minimum 2 tys. zł (obowiązkowy przez cały okres spłaty kredytu) i obsługiwać kartę kredytową (przez okres minimum 5 lat).

Ranking dziesiątki najtańszych kredytów hipotecznych zamyka eurobank z kredytem hipotecznym Niski Procent - niższa marża. Bank gwarantuje ratę na poziomie 1 544 zł (marża 2,04 proc. i prowizja 2 proc.). Warunkiem uzyskania finansowania jest założenie konta z wpływem wynagrodzenia. Warunek należy ten spełniać przez cały okres kredytowania. Dodatkowo klient ma obowiązek zakupić ubezpieczenia na życie z oferty banku, które należy utrzymywać przez 10 pierwszych lat. Na koniec zobowiązany jest też do obsługi karty kredytowej przez 5 lat z minimum jedną transakcją bezgotówkową miesięcznie i założenia lokaty na okres minimum 12 miesięcy z kwotą minimum 15 tys. zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA