Inwestycje

Kobiety rynku finansowego łączą siły

Już w najbliższy czwartek odbędzie się druga konferencja Klubu Kobiet Rynku Finansowego. Organizatorami są Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, CFA Society Poland oraz warszawska giełda. Wyłącznym Patronem medialnym jest „Parkiet”.
Foto: Adobestock

Cel konferencji? Potrzeba aktywizacji zawodowej kobiet, oraz potrzeba promocji rynku finansowego, jako miejsca pracy o zróżnicowanym charakterze.

Gośćmi będą między innymi pani Katarzynę Zajdel-Kurowska, członek zarządu NBP oraz jedna z najbardziej wypływowych kobiet w Wielkiej Brytanii i w biznesie międzynarodowym – pani Marisę Drew. Niezwykle ciekawy wykład wygłoszą eksperci, coache: Małgosia Tomasik i Matt Domogała „Integracyjne przywództwo: synergia męskiej i żeńskiej energii w biznesie".

W trakcie ich wystąpienia dowiemy się, co ogranicza i powstrzymuje kobiety i mężczyzn przed wykorzystaniem olbrzymiego potencjału tkwiącego w integracyjnym przywództwie.

Na początku roku CFA Society Poland, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz warszawska giełda podpisały porozumienie, zgodnie z którym powstał Klub Kobiet Rynku Finansowego, dedykowany kobietom zatrudnionym w sektorze finansów oraz usługach okołosektorowych, w tym w szczególności na stanowiskach kierowniczych i zarządczych. W ramach działania Klubu przewidywana jest organizacja konferencji i spotkań biznesowych, w których wezmą udział eksperci z wielu dziedzin — wartościowi merytorycznie prelegenci z kraju i zagranicy.

Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie wartościowej, mądrej przestrzeni do wymiany myśli, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, budowania kapitału relacyjnego i branżowego kapitału intelektualnego. Ma ono odpowiadać na potrzebę aktywizacji zawodowej kobiet w obszarze finansów oraz promować sektor finansowy jako miejsce pracy o zróżnicowanym charakterze. Jako że zamiarem organizatorów jest włączanie w tę inicjatywę również mężczyzn, przyczyni się ona do przełamywania stereotypów, wciąż obecnych w życiu zawodowym.

Głównym punktem programu pierwszego, inaugurującego spotkania, które odbyło się znaczącego dnia 8 marca, był wykład dr Karolien Notebaert z Frankfurtu nad Menem, która jest wybitnym specjalistą w zakresie neurologii i ekonomii behawioralnej. Gościem specjalnym była Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. W spotkaniu wzięło udział 150 osób, w ogromnej większości pań, z rynku finansowego.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.